Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze"
Niezależne forum mieszkańców Spóldzielni Przy Metrze
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZPCZ 21.03.2015
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto 11:01, 07 Kwi 2015    Temat postu: dIETA CZY WYNAGRODZENIE

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2014 r. (data wpływu 3 marca 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 maja 2014 r. (data wpływu 14 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia wypłaconego członkowi rady nadzorczej za udział w posiedzeniach - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia wypłaconego członkowi rady nadzorczej za udział w posiedzeniach. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 9 maja 2014 r. (data wpływu 14 maja 2014 r.).

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.

W Spółdzielni Mieszkaniowej działa rada nadzorcza, powołana uchwałą Walnego Zgromadzenia. Spółdzielnia członkowi rady nadzorczej wypłaca miesięcznie wynagrodzenie w kwocie 150 zł (brutto), zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia, która określa kwotę brutto za udział w każdym posiedzeniu miesięcznie, bez względu na ilość posiedzeń (150 zł dla członka rady, 200 zł dla przewodniczącego). Zgodnie z art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest to działalność wykonywana osobiście. Spółdzielnia pobiera od ww. wynagrodzenia 18% zryczałtowany podatek zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ jest to kwota niższa od 200 zł. Członek rady nadzorczej nie ma zawartej ze Spółdzielnią innej umowy – nie jest pracownikiem Spółdzielni, a swoja funkcję pełni na podstawie stosownej uchwały.

Wobec powyższego zadano następujące pytanie.

Czy Spółdzielnia od wypłacanego wynagrodzenia członka rady nadzorczej, nie będącego pracownikiem Spółdzielni, za udział w posiedzeniach powinna pobierać 18% zryczałtowany podatek dochodowy, określony w art. 30 ust. 1 pkt 5a, czy też 18% zaliczkę wg zasad ogólnych, określonych w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Spółdzielnia ma obowiązek wystawienia informacji PIT-11?

Zdaniem Spółdzielni, od wypłacanego wynagrodzenia członka rady nadzorczej, nie będącego jej pracownikiem, powinna pobierać 18% zryczałtowany podatek dochodowy zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż uchwała Walnego Zgromadzenia określa kwotę w wysokości 150 zł (brutto) miesięcznie. W związku z tym Spółdzielnia nie ma obowiązku wystawienia informacji PIT-11.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Spółdzielni w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za prawidłowe.

Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.

Ustawodawca w art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych identyfikuje jako osobne źródło przychodu działalność wykonywaną osobiście.

Stosownie do art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2, uważa się przychody otrzymywane przez osoby, niezależnie od sposobu ich powoływania, należące do składu zarządów, rad nadzorczych, komisji lub innych organów stanowiących osób prawnych.

W myśl art. 30 ust. 1 pkt 5a ww. ustawy od dochodów (przychodów) z tytułu, o którym mowa w art. 13 pkt 2 i 5-9, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł, pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% przychodu.

Zryczałtowany podatek od przychodów wymienionych powyżej pobierany jest bez pomniejszania tych przychodów o koszty ich uzyskania (art. 30 ust. 3 ustawy). Dodatkowo, przychody te nie łączą się z dochodami podlegającymi opodatkowaniu według skali podatkowej, co wynika z art. 30 ust. 8 ustawy.

Z kolei, przepis art. 41 ust. 4 ww. ustawy obliguje płatnika do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od dokonywanych wypłat (świadczeń) lub stawianych do dyspozycji podatnika pieniędzy lub wartości pieniężnych z ww. tytułu.

Analiza normy wyrażonej w powołanym przepisie art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy wskazuje, że opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym ma miejsce, gdyż kwota należności określona w umowie (powołaniu, uchwale, zleceniu bądź innym dokumencie o podobnym charakterze) nie przekracza 200 zł.

Z przedmiotowego we wniosku stanu faktycznego wynika, że w Spółdzielni Mieszkaniowej działa rada nadzorcza, powołana uchwałą Walnego Zgromadzenia. Spółdzielnia członkowi rady nadzorczej wypłaca miesięcznie wynagrodzenie w kwocie 150 zł (brutto), zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia, która określa kwotę brutto za udział w każdym posiedzeniu miesięcznie, bez względu na ilość posiedzeń (150 zł dla członka rady, 200 zł dla przewodniczącego). Zgodnie z art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest to działalność wykonywana osobiście. Spółdzielnia pobiera od ww. wynagrodzenia 18% zryczałtowany podatek zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ jest to kwota niższa od 200 zł. Członek rady nadzorczej nie ma zawartej ze Spółdzielnią innej umowy – nie jest pracownikiem Spółdzielni, a swoja funkcję pełni na podstawie stosownej uchwały.

Mając powyższe na uwadze stwierdzić należy, że do wypłacanego przez Spółdzielnię członkowi rady nadzorczej, nie będącego Jej pracownikiem, wynagrodzenia za udział w posiedzeniach w kwocie 150 zł należy zastosować art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i pobrać 18% zryczałtowany podatek dochodowy. Wobec tego na Spółdzielni dokonującej wypłaty z powyższego tytułu nie ciąży obowiązek poboru zaliczek określony w art. 41 ust. 1 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym spółdzielnia nie ma obowiązku wystawienia informacji PIT-11.

Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 3 czerwca nr ITPB2/415-244/14/MU
Tags: PIT PIT-11 rada nadzorcza wynagrodzenia płace podatek dochodowy interpretacja indywidualna


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto 11:09, 07 Kwi 2015    Temat postu:

Jak widać z powyższej informacji nie jest tak ,ze Rady Nadzorcze pobierają wynagrodzenie za prace tylko diety??\
=================
Co to jest dieta??
==================

NEO
masz szanse się wypowiedzieć.Podpowiem, członek RN nie może być pracownikiem spółdzielni?a za tym nie może i nie powinien otrzymywać wynagrodzenia za prace?
Jednak należy mu się rekompensata za..........w wysokości.........co nie może stanowić wyżej jak 20 %najniższego wynagrodzenia.......itp
masz szanse rozwinąć>>


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2763
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:33, 07 Kwi 2015    Temat postu:

Interpretacje


Czy najlepszy z karników wie na pewno o co mu chodzi? Czy nie jest to
kolejny przykład faryzejskiego zabiegu, tak jak w przypadku owej tajemnej
opinii, która została perfidnie użyta w celu zmanipulowania Spółdzielców?
Wierutnego łgarza, jak widać, żadne łgarstwo nie zraża!


KAT

PS Na leczenie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:03, 07 Kwi 2015    Temat postu: Re: Zyczenia Swiateczne

Adamus napisał:
By nie pracowali tylko z wyboru ale by doprowadzili do tego by niezwłocznie po ich wyborze podpisywano z nimi umowy o wynagrodzeniu za tak ciężką prace i znaczna odpowiedzialność.

Adamusie kręcisz, cwaniaczysz, żeby twoje było na wierzchu, ale to twoje zwykła woda z mózgu.

Piszesz prawdy objawione, które są oczywistą oczywistością.
Dieta członka RN nie jest objęta umowa o pracę, a członek sam sobie tego nie ustala, jak próbujesz wmówić ludziom.
Jest też oczywiste, że każde wynagrodzenie jest objęte opodatkowaniem. Tak jak twoje zyski od oprocentowania lokat lub z inwestycji kapitałowych albo twoja emerytura Adamusie.
Diety są również objęte zusem w ramach funduszu zdrowotnego, a od 2 miesięcy emerytalnego (w części pokrywanego przez członka RN).
Co w tym za wielkie halo?

Najpierw coś chlapniesz, a potem pracowicie wyszukujesz potwierdzenia choć cienia twojej fobii. Masz bowiem nadzieję, że czytają to ludzie niegramotni, którzy przyjmą się na łatwe hasła.
A może po prostu sam chciałbyś skorzystać z tych diet?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Śro 21:02, 08 Kwi 2015    Temat postu: zawsze to samo

NEO
moje wpisy spełniają i odgrywają znaczna role tu na forum.Z góry można założyć po moim wpisie,kto i co odpowie.bez pudla.
Masz o sobie mniemanie ze jesteś taka inteligentna to prześledź je i przeanalizuj?? każdy ma haczyk?sprawdzający uczciwość i rzetelność adwersarza.
Wkleiłem Wam to, bo wiedziałem jakiej treści posty będą szły i tak się stało.Wystarczy Wam "rzucić odrobinę padliny" a wy rzucacie się z pełna agresja jak muchy do g......
Przy okazji kłamiecie jak najęci.Sami wprowadziliście do statutu wynagrodzenie dla RN a jeden uczony twój przyjaciel usilowal wcisnąć kit ze to jest wynikiem realizacji ustawy???Szkoda ze nie napisał jakiej??Może mu pomoże Gonia ona lubi wklejać konkretne przepisy??
Ja się spodziewałem konkretnej odpowiedzi a nie szyderstwa i kłamstwa.
CO TO JEST DIETA ??????
Jeżeli RN za jedno czy dwa powiedzenia w miesiącu bierze prawie 200 tysięcy rocznie to ta suma jest znacznie wyższa niż 1235 złotych
ZA ROK 2013 RN Kosztowała 170 TYSIĘCY złotych tj 1574,000 złotych miesięcznie na jednego czlonka
A jak jest w innych spółdzielniach dieta 120 zloty miesięcznie bez wzgledu na ilość posiedzeń minus od tej kwoty podatek??Innymi słowy jedno posiedzenia jedna micha tak jak przedstawiciele przychodzą dostają michę i wychodzą??.
A co przedstawiciele są od członków RN gorsi???czy lepsi??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2763
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:55, 08 Kwi 2015    Temat postu:

zmowa

przeciwko karnikowi
wszyscy są w zmowie
więc z góry wiadomo
co mu każdy odpowie


KAT

PS Wpisy najlepszego z karników są doprawdy o tak wielkim znaczeniu,
że każdy jego przeciwnik musi przed tak wielką światłością skrywać się
w cieniu!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:21, 08 Kwi 2015    Temat postu:

Wracając do erystyki...
Argumentum ad auditorem (łac. argument odwołujący się do audytorium, słuchaczy) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant nie zwraca się bezpośrednio do oponenta, lecz do audytorium. Jednocześnie nie odpowiada racjonalnie na zarzuty stawiane przez rozmówcę, w sposób populistyczny odwołując się do gustów i upodobań słuchaczy. Pozyskanie audytorium ma na celu wywarcie presji na oponencie, który nie będzie miał śmiałości przeciwstawić się opiniom grona słuchaczy.
albo
Argumentum ab utili: Zadziałać na wolę, a nie na rozum – kiedy uda nam się przekonać, że korzystniej dla wszystkich (a przynajmniej słuchaczy, zwolenników), żebyśmy przyjęli nasze rozwiązanie (choćby było ono zupełnie błędne), będą chcieli bardziej przychylić się do naszej argumentacji.
albo
Sprawić przez potok bezsensownych słów (pozornie wyglądający dobrze, z poważną miną), że przeciwnik pogubi się, uznając je za najważniejszy argument tezy.

Może po prostu Adamusie-historyku podaj datę i godzinę kiedy to RN sama umieściła w statucie oraz w jaki sposób ukształtowała ustawę, że aż wyszło ze 120 zł 1500.
Ty po prostu nie masz żadnych innych argumentów przeciw RN, tylko taki, że dostają dietę. Skoro więc ludzie z gruntu są zawistni, to najlepiej jest ich epatować kasą, jaką dostaje RN i jeszcze podbijać pozorną argumentacją, że ONI sami sobie to biorą. Sami też naliczają sobie od tego podatki i ZUS.
Nie Adamusie. Ludzie nie są tacy głupi. Ale wiem, że moraich wierzy, iż są. Dlatego pilnie po nocach studiuje erystykę Schopenhauera oraz notatki ze starych szkoleń i podrzuca ci nowe sofizmaty.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
langusta80
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 422
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:09, 09 Kwi 2015    Temat postu:

NEO napisał:

Ty po prostu nie masz żadnych innych argumentów przeciw RN, tylko taki, że dostają dietę. Skoro więc ludzie z gruntu są zawistni, to najlepiej jest ich epatować kasą, jaką dostaje RN i jeszcze podbijać pozorną argumentacją, że ONI sami sobie to biorą.


Myślę NEO, że przesadzasz i jest prostsze wyjaśnienie wpisu adamusa vel karnika.
Może zwyczajnie, za jego czasów, członkowie RN po prostu sobie sami kasę brali i adamus vel karnik myśli, że tak jest nadal?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ph14
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 381
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:45, 09 Kwi 2015    Temat postu:

Adamus napisał:

"Przy okazji kłamiecie jak najęci.Sami wprowadziliście do statutu wynagrodzenie dla RN "

Czy mógłbyś, Adamusiku, wyznać, na jakiej podstawie ty pobierałeś diety/wynagrodzenie zanim nie zostałeś za swoją niekompetencję i nieudolność wyrzucony z rady? Czy uważasz, że Neo podróżuje w czasie i 16 lat temu majstrowała przy ówczesnym statucie spółdzielni?

Adamus napisał także:

"Wystarczy Wam "rzucić odrobinę padliny" a wy rzucacie się z pełna agresja jak muchy do g......"

Tu zmuszona jestem bronić ciebie, Adamusiku, przed samym sobą. Trochę przesadzasz, określając siebie w tak fekalny sposób.
Uważam, że tytuł Honorowego Idioty, jaki chciano przyznać ci na ostatnim zpcz, jest bardziej adekwatny i nie drażni tak powonienia,jak to co proponujesz w swoim wpisie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamus
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 1887
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw 18:31, 09 Kwi 2015    Temat postu: zawsze ten sam

Nie brońcie zachłanności i pazerności.TEGO SIĘ NIE OBRONI///

Dietę a nie wynagrodzenie wprowadziło ZPCz na wniosek człowieka,który zajmował się lichwa na terenie naszej SM.INFORMUJE ze ja byłem przeciw wypłaceniu jakiejkolwiek kasy.
ZAWSZE JEST TAK ,ZE PO JEJ PRZYZNANIU następuje nieoczekiwana podwyżka,Wśród przedstawicieli są obecni dawni przedstawiciele,którzy to powinni potwierdzić. znam ICH NAZWISKA
Dieta została wprowadzona z innych względów niż dzisiaj się uzasadnia taka potrzebę,dziś JEST INNA SYTUACJA I TAKICH POTRZEB NIE MA SPÓŁDZIELNIA NIE INWESTUJE A SPŁACA DŁUGI
dieta W Prowadzona została Uchwalą przedstawicieli i to znaczna większością głosów.

TA SPRAWA PODEJMOWANA JUŻ BYŁA TU NA FORUM PRZEZ SZMONDAKOW SUGERUJĄCYCH ZE TO USTAWA NAKAZUJE. wielokrotnie JA WYJAŚNIAŁEM.
wyjaśniałem TEZ OCZYWISTE PRZYCZYNY PRZERWANIA SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI W RN ALE CÓŻ SZMONDAK TO SZMONDAK I TAKIM UMRZE.

NEO napisała
==============================================
Może po prostu Adamusie-historyku podaj datę i godzinę kiedy to RN sama umieściła w statucie oraz w jaki sposób ukształtowała ustawę, że aż wyszło ze 120 zł 1500.
==============================================
Dieta nie ,ma nic wspólnego z ustawa to po pierwsze. TO DECYZJA ZPCz
Jestem zawsze zdania ze płacić za prace a nie za przychodzenie>??
Temat ten podejmowałem już na tym forum wielokrotnie Jedynym twoim argumentem było stwierdzenie ze nikt nie będzie chciał być członkiem RN tracisz czas i masz wydatki na telefon itp.Jednym słowem nie potrafisz uzasadnić potrzeby wypłacania Wam diet. DIET DIET A NIE WYNAGRODZENIA.

Ciekawe dlaczego nie zabrałaś głosu jak jedna z przedstawicielek zapytała dlaczego pobierać będziecie 2100 złotych miesięcznie////
kręciliście oj oj tak pokrętnie ze nie potrafiliście wyjaśnić i uzasadnić??
Kto opracował i zatwierdził projekt statutu mając możliwość naniesienia poprawek a nawet dokonania zmian w dowolnym czasie??Coś mnie się wydaje ,ze przewodniczącą komisji statutowej była sekretarz RN??
Przedstawiciele na ZPCz nie mieli najmniejszych szans na dokonanie jakiekolwiek poprawek czy dokonania zmiany statutu??
TAKIEJ MOŻLIWOŚCI PODOBNO NIE PRZEWIDYWAŁ PORZĄDEK ZPCZ.
A KTO WSADZIl WYNAGRODZENIE DO NOWEGO STATUTU w imię zmian i doprowadzenia do normalności???nie pani sekretarz RN a Wy nie dokonaliście zmian, choć mogliście??
Zastanawiam się po co w statucie znalazł się ten zapis??NIE WYSTARCZYŁ Np REGULAMIN???? JA WIEM DLACZEGO//// PAZERNOŚĆ I ZACHŁANNOŚĆ.
przedstawiciele pracują za obiad/dieta. a Wy za 2100 złotych??sprawdź ta kwota powinna być na taśmach o ile jej nie wycięto ja mam swoje nagranie od początku spotkania i głosu pana przewodniczącego i oczekiwania na Quorom które miało wynosić 33 przedstawicieli.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adamus dnia Czw 18:33, 09 Kwi 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ph14
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 381
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:16, 09 Kwi 2015    Temat postu:

Strasznie się, HI Adamusiku, motasz.
Byłeś członkiem rady nadzorczej od 27.06.1998r.
12 grudnia 1998r. zpcz, byłeś chyba wtedy przedstawicielem, uchwaliło statut SM "Przy Metrze", w którym znajduje się paragraf 77,ust.4 w brzmieniu:

"Praca w Radzie Nadzorczej może być odpłatna. Wysokość i sposób odpłatności ustala Zebranie Przedstawicieli."

Więc przestań opowiadać z jakim obrzydzeniem i wbrew sobie doiłeś spółdzielczą kasę, bo sam to wynagrodzenie jako przedstawiciel sobie przyznałeś. Powtórzę jeszcze raz: jeżeli byłeś przeciwny wynagradzaniu członków rady, to trzeba się było zrzec jego pobierania. Śmieszy mnie twoja pokrętna argumentacja, że nie mogłeś tego zrobić ze względów podatkowych.
Dla mnie jesteś klasycznym przykładem pazernego i zachłannego hipokryty.
Ot po prostu Honorowy Idiota.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:31, 09 Kwi 2015    Temat postu: Re: zawsze ten sam

Adamus napisał:

Jestem zawsze zdania ze płacić za prace a nie za przychodzenie>??

Jeśli Rada Nadzorcza zajmuje się "przychodzeniem" i twierdzi to były członek RN, to można wyciągnąć wnioski, że:
1. Można śmiało zrezygnować z takiego organu jak Rada Nadzorcza, bo rzeczywiście zajmowanie się przychodzeniem nie jest chyba nikomu do niczego potrzebne.
2. Skoro Adamus na podstawie swojego doświadczenia twierdzi, że praca w RN jest przychodzeniem, to widać skąd te marne efekty jego pracy.
3. Ewentualnie można uzależnić dietę członka RN od wysokości przynoszonych spółdzielni zysków. Na przykład 10% od przychodu. No to H. Klitenik dostałby niezłą kasę za ustawiczną, wieloletnią pracę nad optymalizacją zużycia ciepła, modernizacją sieci, podzielnikami, regulaminami.
Tylko co będzie jeśli ktoś przyniesie straty? Czy będzie wtedy pobierana jakaś opłata rekompensacyjna dla spółdzielni za straty proporcjonalnie do ich wysokości w postaci dodatku do opłaty eksploatacyjnej?

Osobiście mam zupełnie inne wrażenie.
Uważam, że to jest ciężka robota i do tego niewdzięczna.
Ile by nie zrobić i tak prędzej czy później sąsiedzi przestaną mówić "dzień dobry".
Do tego trzeba uprawiać dyskusje z osobami o tak wielkim mniemaniu o sobie jak Adamus.
Niestety te wiele godzin miesięcznie nie mają raczej nic wspólnego z "przychodzeniem". Chyba, że mowa o tych wszystkich tuzach lat poprzednich, którzy przychodzili i grzecznie spijali z ust stępnia chociażby.

Cytat:
Przedstawiciele na ZPCz nie mieli najmniejszych szans na dokonanie jakiekolwiek poprawek czy dokonania zmiany statutu??

A to jest zwyczajna hipokryzja.
Każdy, nawet Adamus, mogli zgłaszać swoje wnioski do projektu statutu i był na to prawie rok.
Można było je również zrobić 14.02, ale tego dnia ważniejsze było czy "Warszawa" czy "M. St. Warszawa". Można było przedyskutować rzeczywiście istotne problemy, ale jednak kwestia czy przepisywać całą ustawę czy nie była najważniejsza.
Moim jednak zdaniem jest wysoce idealistyczne i nierozsądne, że można żądać od ludzi zaangażowania, poświęcenia osobistego czasu i umiejętności (najlepiej wysokich kwalifikacji) za zwykle niedobre słowo. To jest dobra rozrywka dla emerytów, ale nie dla młodych ludzi. Albo dla cwaniaków, dla których samo stanowisko będzie wystarczającym asumptem do "przychodzenia", ale czy tylko?

Cytat:
Dieta została wprowadzona z innych względów niż dzisiaj się uzasadnia taka potrzebę,dziś JEST INNA SYTUACJA I TAKICH POTRZEB NIE MA SPÓŁDZIELNIA NIE INWESTUJE A SPŁACA DŁUGI

To też mnie zainteresowało, bo w ten sposób Adamus próbuje uzasadnić dlaczego sam diety pobierał. Ale historia pokazała, ze inwestycje tak pracowicie wdrożone, stały się przyczynkiem do kłopotów spółdzielni.
W drugiej części Adamus twierdzi, że są jakieś długi i spółdzielnia je spłaca.
Otóż Adamusie informuję cię, że rzeczywiście 3 lata temu spółdzielnia była na skraju upadłości.
Ale już nie jest!
Wręcz odwrotnie.
Czy w związku z tym przyznasz między innymi mi nagrodę specjalną za wyprowadzenie spółdzielni za uszy z bagna i postawienie na całkiem mocnych nogach?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maks126
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:31, 09 Kwi 2015    Temat postu:

Dieta czy wynagrodzenie?
Należy pamiętać ,że nie jest ważne jak nazwiemy daną czynność, tylko to co jest faktycznie wykonywane w ramach tej czynności.
Każde wynagrodzenie (dieta) w pojęciu podatkowym jest wynagrodzeniem., a to czy i jak jest opodatkowane zależy właśnie od tego jakie czynności są w ramach tego pojęcia wykonywane.Nie należy utożsamiać pojęcia wynagrodzenia tylko z wynagrodzeniem z tytułu umowy o pracę.Wynagrodzeniem jest też wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia , o dzieło., dieta z tytułu uczestnictwa radnych w posiedzeniach ,diet członków komisji wyborczych, dieta z tytułu pełnienia przez członków rady nadzorczej spółdzielni swojej funkcji itd. Wynagrodzenie (dieta) dla członka RN spółdzielni dla potrzeb podatku dochodowego jest tzw. działalnością wykonywaną osobiście.
Inną sprawą jest wysokość wynagrodzenia dla czlonków RN, ale o tym decydują członkowie spółdzielni ile i wjakim akcie jest to określone.
Należy również pamiętać ,że wynagrodzenie (dieta) okreslone w stałej wysokości (ryczałt) , jest dla spółdzielni kosztem bez względu na efekt pracy członka RN i to czy uczestniczy w posiedzniach czy nie.
Pełnienie przez członków rady nadzorczej spółdzielni swojej funkcji bez wynagrodzenia też nie jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ po stronie spółdzielni wystąpi nieodpłatne świadczenie, a więc przychód do opodatkowania.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aran
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 510
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: natolin

PostWysłany: Pią 8:05, 10 Kwi 2015    Temat postu:

W kwestii wynagrodzenia członków RN jestem po stronie tych co uważają, że należy płacić za czas, który się poświęca na pracę w RN.
Kwestią sporną jest wysokość tej kwoty. Aktualnie wypłacana u nas jest bardzo wysoka. W okolicznych SM nigdzie nie ma takiej wysokiej płacy, a na dodatek znacznie lepiej funkcjonują one niż nasza.
Adamusie dieta naszych członków RN nie pokrywa wydatków na telefony, bo każdy członek RN ma służbowy abonament bez limitu rozmów i większość dostała nowe, wypasione aparaty telefoniczne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2763
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 8:32, 10 Kwi 2015    Temat postu:

Honorowy idiota!


Jakże trafny tytuł dla najlepszego z karników i dla kilku innych "nagrzanych
świrów". Wielka szkoda, że Zgromadzenie Przedstawicieli jednak
nie przegłosowało takiego tytułu, żeby uhonorować najbardziej rozgrzane
mózgi w naszej, jakże nam drogiej SM. Ale przecież może to zrobić najbliższe
Walne!


KAT


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 6 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin