Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze"
Niezależne forum mieszkańców Spóldzielni Przy Metrze
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Walne Zgromadzenie - 14.10.2017 r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:33, 23 Paź 2017    Temat postu: Walne Zgromadzenie - 14.10.2017 r.

Czytając blog niejakiego M. Wojtalewicza, trudno oprzeć się, by nie zakwestionować kilku nieprawdziwych informacji.
W sprawie statutu, faktycznie nie osiągnięto konsensusu, lecz z pewnością miało na to wpływ wiele czynników leżących po stronie rady i zarządu - organów odpowiedzialnych za przygotowanie i przebieg Walnego Zgromadzenia.
W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, że owego wniosku podpisanego aż przez 84 członków, aby poprzedni statut zatwierdzić na tym zebraniu nie okazano zgromadzonym.
Rzecz kuriozalna, bo przecież czerwcowe zgromadzenie, statutu nie przegłosowało. Z moment można zgłosić znowu taki sam wniosek o głosowanie nad statutem "majowym" i końca ta sprawa mieć nie będzie.
Skoro walne Zgromadzenie już raz wydało opinię w sprawie statutu, to niezwykłą arogancją jest kierowanie tego samego statutu ponownie na Walne w punkcie poprzedzającym wybory komisji statutowej?
Po co ponownie narzucać przegłosowanie odrzuconego statutu - która wersja?- i wybierać nowy skład komisji statutowej, twierdząc, że znowu ta komisja musi dostosować statut do sporych zmian w ustawach dotyczących spółdzielczości?.
Więc do jakiej wersji statutu mają odnosić się członkowie i składać swoje propozycje, skoro już od września 2017 r. obowiązują nowe regulacje prawne, których obecny statut nie uwzględnia,a propozycje zmian nie zostały opublikowane przez spółdzielnie, a nawet nie omówiono ich na tym walnym?
Przecież to BZDURA! Bo dopóki sąd nie wyda postanowienia o zatwierdzeniu złożonej wersji statutu, obowiązuje obecny. Poza tym nigdy nie wiadomo, czy sąd nie wychwyci błędów i nie wezwie do ich usunięcia, wówczas musi te "byki" przegłosować Walne Zgromadzenie.
Nie może błędów poprawić zarząd czy rada, bo to nie ich uprawnienie!
Przewodniczący zebrania Szarecki odczytał wniosek podobno podpisany przez 84 członków, pomachał przed zgromadzonymi, lecz okazać nie chciał.
Wniosek, z godnie z regulaminem, nie został opublikowany na stronie spółdzielni, ani też nie został udostępniony na pisemny wniosek jednego członka spółdzielni.
M. Wojtalewicz, nie wspomniał, że na zebraniu zakwestionowano statut z powodu braku jego cech wskazujących z jaką to kolejną wersją statutu mamy do czynienia. Rozdano nam wydruk z komputera, bez żadnego podpisu, żadnej daty, kiedy przygotowano ten statut,a nawet na wydruku tym nie napisano, że jest on załącznikiem nr 1 do przygotowanej uchwały ! bo tak po prostu zignorowano elementarne zasady legislacyjne- słowem na Walne Zgromadzenie otrzymaliśmy wydruk z komputera, bardzo nieczytelny i oczekiwano, że oczywiście zebranie taki wydruk zebranie przegłosuje.Przekazany pod obrady statut ma jedną cechę " Warszawa 2015 r." na pierwszej stronie, a na drugie stronie dopisek, że to propozycje zmian - 09.05.2017 r. ? Nie ma żadnej adnotacji, że to załącznik nr 1!
Tymczasem mądrość i rozwaga obecnych na sali przeważyła i głosowaniem, obecni dali wyraz dezaprobaty lekceważącemu podejściu do tej sprawy zarówno przez zarząd i "podobno" nadzorującą go radę.
Oczywiście po obliczeniu głosów nie dano za wygraną i na wniosek czy przewodniczącego, czy M. Wojtalewicza lub Klitenika próbowano zasadność tego głosowania podważyć. Zarządzono głosowanie o reasumpcję, lecz na szczęście ogromna większość obecnych na sali oddała głosy przeciwne.
Nie obyło się również bez chamskich pogrywek, złośliwości i wielu nieetycznych epitetów w stosunku do osób przeciwnych wielu kwestiom.
Ale tak niestety jest w tej spółdzielni, że każdy kto próbuje wypowiadać się inaczej niż chce rada, czy zarząd traktowany jest jak głupol lub "wichrzyciel, który chce przejąc władzę".
Oczywiście nie obeszło się bez aroganckiej krytyki podczas zebrania oraz na blogu osoby członka rady-J. Piotrowskiej - która postanowiła bronić okręgów wyborczych i wywiesiła przez zebraniem na kliku klatach w spółdzielni apele o udział w zebraniu i niedopuszczenie, aby okręgi te zostały zlikwidowane. Mówiąc krótko "pojechano" po tej osobie publicznie na zebraniu oraz na wspomnianym blogu w sposób chamski.
Szkoda, że J. Piotrowska nie była na obradach i szkoda, że nie odniosła się do tego steku arogancji.
Przecież najłatwiej "pojechać" po nieobecnych! Ale to jest dowodem na kompletny brak kultury.........
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez moraich dnia Pon 8:38, 23 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:22, 23 Paź 2017    Temat postu: Re: Walne Zgromadzenie - 14.10.2017 r.

moraich napisał:
Ale tak niestety jest w tej spółdzielni, że każdy kto próbuje wypowiadać się inaczej niż chce rada, czy zarząd traktowany jest jak głupol lub "wichrzyciel, który chce przejąc władzę".

Ja nie słyszałam takiej wypowiedzi, ale skoro moraich sama tak twierdzi, to widać wie najlepiej

Tak jak to, że w dotychczasowym projekcie statutu znalazła 60 błędów!!! A na pytanie czy złożyła do komisji statutowej swoje uwagi, odpowiedziała, że nie, bo przecież nikt ją nie prosił!!!!

Albo jak to, gdy przedstawiając się jako prawnik głośno zaprotestowała, że w uchwale o powołaniu nowej komisji statutowej jest czas na projekt statutu do końca roku. To nic, że miała czas na składanie uwag do uchwał w statutowym trybie. To nic, że do końca roku owszem jest czas do końca roku, ale dla członków, do kiedy mają czas na składanie wniosków do komisji statutowej. Moraich przecież jest najmądrzejsza i wie najlepiej co tam było napisane i będzie protestować do upadłego i niech nikt nie mówi, ze białe jest białe, a czarne jest czarne.

Dlatego życzę jej powodzenia w pisaniu projektu statutu. Ma z sobą wiele lat doświadczenia. Przecież świetny z niej prawnik. Za sobą długie lata pracy w różnych komendach na komendę w czasach takich i owych. Wie w końcu co krzyknąć do sali, żeby wywołać wzruszenie. Więc i świetnie napisze statut. I jeszcze doprowadzi do jego uchwalenia.

A ja będę upierać się, że projekt statutu komisji Pani Żak, Kołnierzak, Kurtyki został napisany sprawnie i profesjonalnie i jest to świetny projekt statutu. W czerwcu ten projekt wzbudził wątpliwość tylko w 1 punkcie, tj w zakresie zapisu o funduszu remontowym. W ten sposób zabrakło kilku głosów do 2/3, więc większość jednak była za, ale nie bezwzględna. Ten punkt został poprawiony i taki projekt został złożony pod ponowne głosowanie.
Jednocześnie uczestnicy czerwcowego zebrania gremialnie poparli wycofanie się z okręgów wyborczych, bo byli uczestnikami zebrania sprzed roku i blamażu Pani Piotrowskiej. Zresztą w tym roku absolutorium uzyskała znów ledwo 1 głosem, dzięki sąsiadom głównie.
Rzeczywiście od czasu zwołania Walnego weszła nowa ustawa o sm. Dla mnie wiele jej zapisów to kuriozum, ale coż....dura lex sed lex. Statut trzeba dostosować i już


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 7:16, 24 Paź 2017    Temat postu: Re: Walne Zgromadzenie - 14.10.2017 r.

Neo,
jak zwykle lubisz trzaskać w klawisze i pisać bzdury i widać, że ostatnio to twoja jedyna umiejętność, co potwierdza także twój bierny udział na ostatnim walnym.
-Cała atmosfera w dyskusji dot. statutu najlepiej uzasadniała arogancję i naciski rady, bo przecież napisałem, że ponownie przedstawiono tę wersję statutu, którą już walne odrzuciło. Stan prawny był jasny - ta wersja statutu nie została przyjęta!
Skoro dla ciebie to nic nie znaczy, to nie jest tożsame, że członkowie obecni na zebraniu też taki stan aprobują.
[i]Tak jak to, że w dotychczasowym projekcie statutu znalazła 60 błędów!!! A na pytanie czy złożyła do komisji statutowej swoje uwagi, odpowiedziała, że nie, bo przecież nikt ją nie prosił!!!! -[/i]A to kolejna BZDURA, bo nic takiego nie powiedziałem o jakieś prośbie. Odsłuchaj mojej wypowiedzi i nie wprowadzaj czytających w błąd!
Gdybyś słuchał/ła mojej wypowiedzi ze zrozumieniem to nie pisałabyś takich bzdur, bo negowany był fakt, że ta wersja statutu już została odrzucona. Uchwała nie zapadła wymaganą ilością głosów. I tyle.
Poza tym nie składa się uwag do odrzuconego statutu.
Dla ciebie nic nie oznacza, a dla mnie to kwestia zasadnicza.

A teraz odpowiem - zejdź ze mnie, bo bzdury piszesz, a jak wcześniej pisałem, trzaskać w klawisze najgłupszy potrafi.
Radzę ci, abyś miast trzaskać w klawiaturę, obrażać i przypisywać kłamstwa innym, poświęciła swoją niewątpliwą wrażliwość i znajomość rzeczy - spraw spółdzielnianych- dla naszej społeczności i wspomogłabyś tę nieudolną komisję przy pisaniu na nowo statutu. To ogromna szkoda, że swojej mądrości nie chcesz przekazać komisji statutowej, bo z pewnością bardzo by się przydała.
Zwracam ci także uwagę, że komisja będzie pisała statut, a nie ja, co chyba nie wymaga dalszego wyjaśniania. Jeżeli jednak uważasz, że poprzedni statut był idealny, to masz możliwość złożenia go, jako swojej propozycji do końca br. do komisji. Z pewnością komisja się pochyli, ale to bardzo merytorycznie, nad twoimi propozycjami.
Co do tej "sprawności i profesjonalizmu" w opracowaniu odrzuconej wersji statutu przez twoje znajome, to przypomnę o 17 błędach, które wykazała lustratorka oraz wielu innych niedoróbkach, które z pewnością byś zauważyła, gdybyś przeczytała te przepisy ze zrozumieniem.
Poza tym większość z nas wie, jak przebiegała rejestracja obecnego statutu przy udziale p. Janasa i jego żony - wówczas przewodniczącej w sądzie rejestrowym. Jak szybko uzyskano postanowienie, w sytuacji gdy inne spółdzielnie oczekują na takie rejestracje znacznie dłużej. WSTYD.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez moraich dnia Wto 7:25, 24 Paź 2017, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:33, 24 Paź 2017    Temat postu:

Ja nie wiem... jedyne co zrozumiałam to akurat kłamstwo. Reszta to jakiś bełkot.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 6:43, 25 Paź 2017    Temat postu:

Neo,
od kiedy masz problemy ze zrozumieniem?
A bełkoty to raczej twoja domena.
Pomimo tego nadal ponawiam swój apel:
Z wielką niecierpliwością oczekujemy na twoje uwagi i propozycje zmian w regulacjach statutowych. Masz możliwość twórczej i merytorycznej wypowiedzi, z uzasadnieniem oczywiście.
Mam nadzieję, że twoje koleżanki z byłej komisji statutowej również złożą swoje propozycje. Czekamy z utęsknieniem....
Oczekujemy także na uwagi niejakiej księgowej, która z wyjątkową uwagą śledzi orzecznictwo w sprawach spółdzielni, jak zeznawała i mocno akcentowała swoje zainteresowanie tą problematyką na rozprawie w Sądzie Okręgowym w Warszawie - Żak Małgorzaty.....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:00, 26 Paź 2017    Temat postu:

Składam wniosek o zastosowanie projektu statutu przedstawionego przez komisję statutową na czerwcowe Walne, z poprawką, która znalazła się w projekcie złożonym przez grupę członków na ostatnie Walne.
Projekt proszę uzupełnić o wymagane nową ustawą o sm zmiany, ale tylko w zakresie wymaganym przez ustawę.

Uzasadnienie: projekt statutu został przygotowany przez 3 zaangażowane Panie, które profesjonalnie i rzetelnie odniosły się do postulatów mieszkańców oraz potrzeb, które wyniknęły w trakcie bieżącej pracy spółdzielni. Panie pracowały obiektywnie i mam pełne zaufanie do ich wiedzy i umiejętności. Nie widzę potrzeby przygotowywania kolejnego projektu, o zupełnie nowym brzmieniu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 6:28, 26 Paź 2017    Temat postu:

Neo,
robisz sobie jaja? Ty, taka mądra i na wszystkim znająca się osoba? Na dodatek były członek rady nadzorczej, który powinien przepisy znać na "wylot"?
Nie kompromituj się! Tryb składania wniosków został przekazany na Walnym Zgromadzeniu, więc zastosuj się do zasad obowiązujących wszystkich członków w spółdzielni w przedmiocie wniosków do statutu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:12, 26 Paź 2017    Temat postu:

moraich napisał:
[b]robisz sobie jaja?

Każdy sądzi po sobie.
Moraich znalazła 60 błędów w projekcie statutu, ale nie złożyła wniosku do komisji, ponieważ nikt ją o to nie poprosił (nagranie można odsłuchać).
Moraich nie podobały się uchwały, ale wolała bić pianę na zebraniu, niż w statutowym trybie złożyć swoje uwagi. O tym, że treści nie doczytała nie ma co wspominać, bo to detal.
I kto tutaj sobie robi jaja?

Mój wniosek o treści poniżej znajdziesz w normalnym trybie w spółdzielni.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 6:58, 27 Paź 2017    Temat postu:

NEO napisał:
moraich napisał:
[b]robisz sobie jaja?

Każdy sądzi po sobie.
Moraich znalazła 60 błędów w projekcie statutu, ale nie złożyła wniosku do komisji, ponieważ nikt ją o to nie poprosił (nagranie można odsłuchać).
Moraich nie podobały się uchwały, ale wolała bić pianę na zebraniu, niż w statutowym trybie złożyć swoje uwagi. O tym, że treści nie doczytała nie ma co wspominać, bo to detal.
I kto tutaj sobie robi jaja?

Mój wniosek o treści poniżej znajdziesz w normalnym trybie w spółdzielni.

NEO jesteś beznadziejna.
O błędach mówiłam, ale moja wypowiedź, którą przekłamujesz dot. pracy komisji i była odpowiedzią na pytanie przewodniczącego zebrania.
Radzę odsłuchaj taśmy, bo kompromitujesz się nieprawdziwymi twierdzeniami i tylko twoi poplecznicy, będą przyklaskiwać tak zakłamanym twoim wypowiedziom.
Mnie wysłuchało na zebraniu ponad 80 osób, więc nie kręć.
Wcześniej napisałem, że nie będę składać żadnych wniosków do treści statutu, która nie została przyjęta przez poprzednie walne.
A wniosek twoich kolesiów z Belgradzkiej, nie okazany obecnym, nie zamieszczony przez zebraniem na stronie oraz nieudostępniony na wniosek członków spółdzielni dot. statutu nie został również przyjęty przez walne.
Jeżeli lubisz to składaj wnioski do odrzuconego projektu statutu, skoro dla ciebie nic nie znaczy, że uchwała nie zapadła.
Podpisany wniosek przez grupę członków do walnego nie stanowi prawa.
A w ogóle skandalem jest, że zwołuje się walne i niejako "wymusza" aby przegłosowało odrzucony statut.
Tymczasem mądrość członków spółdzielni okazała się silniejsza, niż wasze naciski - mówi o tym liczba oddanych głosów!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez moraich dnia Pią 7:12, 27 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:34, 27 Paź 2017    Temat postu:

Gdybyś moraich była w czerwcu na Walnym, wiedziałabyś, że październikowe zostało zwołanego decyzją czerwcowego Walnego celem powołania komisji statutowej, bowiem w programie nie było takiego punktu. Komisja miała uzupełnić projekt o brakujący punkt o funduszu.
Życzę powodzenia przemądrzałej moraich. Niech się wyżywa w pisaniu statutu. Tylko niech pamięta o ochronie danych osobowych, bo ja na przykład nie życzę sobie, żeby ktoś publikował dokumenty podpisane przeze mnie w internecie w otwartym protokole, bez mojej zgody.
W czerwcu będziemy mieć okazję do weryfikacji jej pracy.
Tymczasem ja odpadam od tej jałowej dyskusji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 7:16, 28 Paź 2017    Temat postu:

Neo mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i ODPADNIESZ, pomimo tego
z utęsknieniem czekamy na Twoje niezwykle przemyślane i niezwykle cenne propozycje do statutu.
Przez tyle lat byłaś w radzie i nie doprowadziłaś do zmiany w organach spółdzielni, bo na przepisy o walnym czekaliśmy ponad dwa lata. Od kilku lat czekamy na zapowiadane również przez ciebie osądzenie Stępnia i Bartmanowej. Oboje mają się dobrze, a prokurator jakoś nie może, bo nie ma podstaw, postawić im karnych zarzutów.
Nawet nie doszło do zapowiadanego podsumowania działalności Stępnia i Barmanowej, zaś ty w swojej sprawie przeciwko spółdzielni, będąc członkiem rady, wykorzystywałaś wszelkie dokumenty, bo ostatecznie wygrać swoje ponad 60 tys. zł. W prawdzie na wszystkich zebraniach wykrzykujesz, że to nie nieprawda, ale już nikt w to nie wierzy.
Nie kreuj się teraz na wielką wojowniczkę praw członkowskich i nie mydl oczu ustawą o ochronie danych osobowych, bo nie tylko o te przepisy statut należy zmienić.
Możesz już pędzić do BOM i składać swoje wnioski, które z pewnością zostaną głęboko przeanalizowane. Z resztą, nie zamierzam dalej z tobą dyskutować bo to poniżające. Przeczytaj uwagi lustratorki do zarejestrowanego przez sąd statutu. Szkoda, że lustrator wskazał aż 17 uwag, a sąd tego przy rejestracji nie zauważył.
No ale to sprawa państwa Janasów, o czym powszechnie wiadomo.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez moraich dnia Sob 7:20, 28 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin