Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze"
Niezależne forum mieszkańców Spóldzielni Przy Metrze
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zebranie Grup 1-6 w dniu 14.02.2015 r.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:01, 15 Lut 2015    Temat postu: Zebranie Grup 1-6 w dniu 14.02.2015 r.

W bardzo niecodziennej atmosferze przebiegło to zebranie, z głównym punktem porządku obrad, jakim był statut.
W pierwszej kolejności wszyscy członkowie RN oraz "partyjnie zmobilizowani" odrzucili odczytaną przez p. Stepniewską opinię Krajowej Rady Spółdzielczej, o tym, że wspólne obradowanie grup członkowskich, nawet gdy przyświeca temu tak szczytny cel, jak dyskutowanie na zmianą statutu jest niezgodne z prawem.
Do wszystkich członków rady nie docierają takie argumenty, jak przepis prawa spółdzielczego nie przewidującego wspólnych obrad odrębnych organów spółdzielczych.
Po przegłosowaniu, że zebranie ma być wspólne, na na pytanie wg jakiego regulaminu mamy obradować, okazało się za wypowiedzią radcy prawnego, że w prawdzie nie ma takiego regulaminu, ale jest oczywistym, że wg regulaminu obrad grupy członkowskiej!
Tak więc prawo nadrzędne w naszej spółdzielni czasami obowiązuje, a czasami niekoniecznie, albo jak się zechce, to częściowo.
Po wyborach do komisji, ustalono, że po odczytaniu każdego paragrafu będziemy dyskutować i przegłosować wnioski dot. ewentualnych zmian konkretnego przepisu.
Przy czym, za moment okazało się, że przygotowany projekt całego statutu nie będzie procedowany na ZP, bo będą wnoszone do niego zmiany niektórych przepisów, ale nam okazano cały tekst, bez zaznaczenia tych zmian,a więc bez podkreślenia jakimi zapisami różni się opracowany projekt statutu, od statutu obowiązującego.
Słowem istna manipulacja.
Sprawa ta zgłoszona przez członka s-pni - radcę prawnego obecnego na sali została zbojkotowana przez całą RN, komisję statutową oraz "partyjnie zmobilizowanych" - przegłosowali na NIE.
Po czym oczywiście nastały ustne przepychanki, a to za sprawą, iż "partyjniacy", a szczególnie RN byli oburzeni, że członkowie obecni na zebraniu mają czeloność w ogóle wypowiadać się na temat zapisów w statucie.
Na zgłaszane przez nas propozycje najczęściej padały odpowiedzi p. Kołnierzak, że taki zapis jest w prawnie spółdzielczym, więc nie trzeba go przenosić do statutu. Ale przew. komisji statutowej nie zauważyła ile takich właśnie zapisów sama przeniosła do projektu statutu.
W trakcie burzliwej dyskusji pouczono nas wielokrotnie, że takie zapisy obowiązują w korporacjach, które oczywiście rządzą się odmiennymi zapisami i nie mają związku z zasadami w spółdzielczości.
Nie przegłosowano wielu mądrych propozycji, których trudno wymienić , ale z ważniejszych to:
- nie będzie w statucie określonej działalności budowlanej, więc nic i nigdy nie wybudujemy, ani nie wyremontujemy, zgodnie z ustawą prawo budowlane, bo poprzednie zarządy nakradły, więc NIE i już oraz spółdzielnia będzie współdziałać ze spółkami handlowymi i może z nimi tworzyć spółki handlowe i cywilne!!!- brawo !.
- nie będzie zapisu wyróżniającego miejsc parkingowych pod domami od miejsc garażowych, bo po co. Miejsca garażowe mają prawny status, a sprawy parkowania pod blokami nie trzeba regulować, bo jak nie będzie tych miejsc, a co roku ich ubywa, to niech mieszkańcy sami się martwią, gdzie mają stawiać samochody - tym wnioskiem i takim zapisem chcieliśmy uratować i zabezpieczyć parkingi pod naszymi blokami, ale się nie udało.
- nie będzie w prawach członka zapisu o jego udziale w nadwyżce bilansowej!!!!!!!!!!!!
- odrzucono nasze wnioski, aby w rejestrze udostępnianym członkom nie dodawać danych osobowych, które są chronione, ale niestety wniosek upadł, więc każdy będzie mógł poczytać o danych osobowych, o zadłużeniu członków, zaległościach i obciążeniach jego lokalu, a nawet peselu i dacie urodzenia. Do tych danych ma prawo dostępu członek s-pni, , jego małżonek, wierzyciel członka. Ale na zapytanie, czy w takim przypadku każdy członek ma prawo w każdym momencie dostęp, dowiedzieliśmy się, że to nie tak. W statucie taki zapis jest ale członek musi złożyć wniosek i po ewentualnym jego rozpatrzeniu dostanie to prawo lub nie.
W trakcie dyskusji nad tym prawami i obowiązkami nie dowiedzieliśmy ani od szanownej komisji, ani od obsługi prawnej, czy takie dane nie są prawnie chronione, czy też nie.
W zapisach o prawach i członka pominięto np. prawo do zgłaszania wniosków, wyrażania opinii związanych z działalnością s-pni, prawo do przeglądania protokołów z posiedzenia rady, zarządu i walnego, prawo do żądania informacji o kalkulacji wysokości opłat związanych z eksploatacją i utrzymaniem jego mieszkania i nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni oraz takie prawa jak żądania o przekształcenia spółdzielczego lokalu na własnościowe, czy odrębnej własności lub przeniesienia ułamkowego udziału.
Słowem "partyjniacy" i RN nie byli zainteresowani ustaleniem maksymalnych praw dla członków. Jak nie było argumentacji logicznej i rzeczowej, to straszono nas Stępniem i Zacharewiczową. Potem zaś straszono nas, że ZP tych wniosków nie przyjmie.
Przewodniczący rady parokrotnie nas "dyscyplinował", że sala wyjęta jest do godz. 19,30 , a prezes Janas straszył nas, że najważniejsze to stanowisko ZP, więc powinniśmy nie dyskutować oraz używał innych argumentów, typu że za chwilę trzeba zwołać ZP, więc nie możemy spotkać się w innym terminie, aby dokończyć dyskusji o statucie, bo to ono (ZP) zatwierdza statut, więc nie zdążymy zwołać kolejnego zebrania grup.
Wielokrotnie próbowano przedłużyć i zamieszać tok obrad argumentacją, że to ZP jest najbardziej władne do wypowiadania się na temat statutu.
Warto wspomnieć o kilku ordynarnych wypowiedziach członków RN, którzy zamiast logicznie umotywować wniosek przeciwny do zgłoszonej poprawki dopuszczali się do publicznych ocen osób obecnych na sali.
Oczywiście prezydium nie ucinało i nie dyscyplinowało tych ataków, a szkoda ale w jego gronie zasiedli dwaj członkowie RN, więc można było się spodziewać, że upominania swoich kolegów nie będzie.
Nawet po najbardziej ordynarnej odzywce "gwiazdy i wszystko wiedzącej" p. Ostrowskiej, która wydarła się do obecnych, opieprzyła nas oraz wykrzyczała, że zajmujemy się PIERDOŁAMI, prezydium nie zareagowało w żaden sposób.
Nie uzyskaliśmy także poparcia od radcy prawnego, który jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg zebrania, w tym za baczenie, by nie naruszano dóbr osobistych obu stron.
Pod koniec zebrania przegłosowano inny wniosek, że mamy składać pisemne wnioski ws. zmiany statutu do komisji wnioskowej, sprzeczny z resztą z przegłosowanym wnioskiem na początku obrad, ale przecież to nie ma znaczenia!
I tak trzymać! Kultura i demokracja wśród nas!
Very Happy Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez moraich dnia Nie 9:09, 15 Lut 2015, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:56, 15 Lut 2015    Temat postu:

Wczorajsze zebranie to porażka.
Porażka demokracji.
Nie wiem czy to kwestia wychowania, doświadczeń życiowych, czy założenie, jakie niektórzy zrobili.
Projekt statutu wisiał rok na stronie spółdzielni. Do końca roku komisja statutowa czekała na uwagi. Wpłynęło ich niewiele. Ostateczny projekt powstał 31.01 i został udostępniony 05.02.
Dobrotliwy pomysł M. Wojtalewicza, żeby omawiać projekt punkt po punkcie, okazał się przyczynkiem do wielkiego szoł moraich.

Pytanie czy teza była, żeby
rozmieniać projekt na drobne i w ten sposób krok po kroku kreować się na specjalistkę
rozmieniać projekt na drobne, bo inaczej się nie potrafi.
Podobno jednak to drugie, bo właśnie tak moraich pracowała w RN 15 lat temu i dlatego trzeba było ją odwołać.

Przez cały dzień obradowania przerobiono 9 artykułów statutu.
A za najpilniejsze uwagi uznano np. -
- czy sm Przy Metrze w Warszawie, czy bez, czy może m. st. Warszawa?
Częste czytanie punktów na bieżąco, bez analizy, że stosowne odniesienie jest w dalszym tekście.
Nieznajomość prawa.
Chciejstwo prawne.
Mylne wyobrażenia.
Ale przecież nie doszliśmy do żadnego naprawdę ważnego punktu.
Z ważnych rzeczy omówiono, czy chcemy czy nie mieć dostęp do wiedzy na temat zadłużenia innych członków. Moraich i drużyna nie chciały. To dla mnie nowość, bo przecież przyzwalanie na zadłużenie, to jedno z najgorszych bolączek tej spółdzielni.
No i postulat moraich, żeby wpisać do statutu możliwość realizowania inwestycji przez spółdzielnię. Coż za niespodzianka! Po wieloletnich wtopach na inwestycjach, najgłośniej krzyczące o tym jak zostały tym skrzywdzone, chcą dalej budować! Przecież cała spółdzielnia postulowała, żeby tego nie robić. Ale ale. Przecież to moraich była w RN w czasach, gdy decydowano, żeby wybudować Migdałową na cudzym gruncie. To moraich wyraziła zgodę na wynajęcie Stokrotki na tę budowę. Ale i za czasów moraich zdecydowano o największej budowie centrum Natolin! A kto niby pozwolił na wynajęcie drimexu? Ale ale kto zatrudnił Zacharewicz?
No to wracamy do początku.
Moraich szykuje się do powrotu. Już wzburza falę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:29, 15 Lut 2015    Temat postu: Re: Zebranie Grup 1-6 w dniu 14.02.2015 r.

moraich napisał:
Nawet po najbardziej ordynarnej odzywce "gwiazdy i wszystko wiedzącej" p. Ostrowskiej, która wydarła się do obecnych, opieprzyła nas oraz wykrzyczała, że zajmujemy się PIERDOŁAMI, prezydium nie zareagowało w żaden sposób.

Very Happy Very Happy

Oj kłamczuszko.
Właśnie tak dokonujesz manipulacji.
Wstydzisz się pewnie swojego własnego zachowania.
Tak. Odezwałam się dwa razy.
Raz, bo szanowni wypowiadający się nie mają bladego pojęcia o statusie prawnym miejsca postojowego w wielostanowiskowym lokalu garażowym, gdzie jest przypisana własność oraz ułamkowa własność gruntu.
Wypowiadający się zrównywali to prawo z placem, który może aktualnie mieć przeznaczenie parkingu, a nikt nie ma indywidualnej własności do nawet kawałka tego gruntu.
Dwa, bo 7 godzinach bicia piany nad drobnymi uwagami, które tak niby zaangażowane osoby mogły złożyć po wielokroć do komisji statutowej od maja zeszłego roku, uzyskać informacje i wyjaśnienia.
Takich uwag było 90%!!!!
Tymczasem spraw rzeczywiście wymagających dyskusji było tylko raptem ze 2-3 na 7 godzin!!!
W ten sposób o godz. 18 doszliśmy do art. 9.
takie działanie to zwyczajna obstrukcja, żeby statutu nie uchwalić!
Ordynarne było stwierdzenie tego faktu?

To jak nazwać ordynarnym wcinaniem się po 50 razy w inne wypowiedzi?
Wymuszanie głosu?
Wielokrotne żądanie mikrofonu?
I pomawianie osób z RN?
Komentarze niestosowne.
I wreszcie chamskie zamknij się wykrzyczane do Klitenika?

Cytat:
Oczywiście prezydium nie ucinało i nie dyscyplinowało tych ataków, a szkoda ale w jego gronie zasiedli dwaj członkowie RN, więc można było się spodziewać, że upominania swoich kolegów nie będzie.

Przewodniczącą zebrania była Jadwiga Budasz. Kandydatka moraich i spółki.
Przewodnicząca nie dawała rzeczywiście rady, bo gdy chciała być lojalna wobec koleżanek, doprowadzała salę do totalnego chaosu.
Gdy chciała panować nad salą, spotykała się z ostrą krytyką moraich.

Cytat:
Wielokrotnie próbowano przedłużyć i zamieszać tok obrad argumentacją, że to ZP jest najbardziej władne do wypowiadania się na temat statutu.

No cóż...
Ależ zgrabna hiperbola.
Tyle, że świadczy o rozżaleniu moraich, że przedstawicielem nie jest.
Chodzi o władzę proszę państwa.

Cytat:
Pod koniec zebrania przegłosowano inny wniosek, że mamy składać pisemne wnioski ws. zmiany statutu do komisji wnioskowej, sprzeczny z resztą z przegłosowanym wnioskiem na początku obrad, ale przecież to nie ma znaczenia!

I to było najlepsze wyjście.
Widać - daj małpie brzytwę, to się pochlaszcze.
I tak właśnie jest z daniem moraich narzędzia w postaci demokracji - używaj ile wlezie.

Jeśli jakimś cudem zpcz uchwali statut, to nie wątpię, że moraich będzie go skarżyć.
Do upadłego.

Dziękuję tym wszystkim, którzy zostali do końca i zachowali rozsądek.
Te osoby nie wypowiadały się głośno, ale dzięki tym osobom do końca była większość, która nie pozwoliła moraich i spółce na nierozsądne propozycje.

Na marginesie przypomnę 2 rzeczy:

1. Kiedy moraich była w RN, nie potrafiła współpracować z innymi członkami. Dlatego czyni zarzut obecnej RN, że jej członkowie współpracować potrafią.
2. Przypomnę jak statut próbował narzucić stępień.
Moraich tego nie wie, bo wtedy była zajęta czym innym niż wyrzucanie stępnia.
Stępień najpierw po prostu narzucił swój projekt. Gdy mu nie wyszła ta sztuczka, zastosował inną. Stworzył komisję statutową, nawet do niej wciągnął kilka osób z opozycji i udawał, ze demokratycznie nie wciąga propozycji opozycji.
Moraich miała możliwość przedstawienia swoich uwag do statutu.
Wolała jednak uprawiać politykę, jak to się tych zmian nie da wprowadzić. Pominąwszy, że część tych zmian to jej i spółki chciejstwo odrębne od zapisów prawa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2786
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:33, 15 Lut 2015    Temat postu:

Bez prawa głosu!...


A ile to czasu zajmowały na ostatnim (na innych zresztą też) zebraniu
"wypowiedzi" grupki spółdzielczych prymusów, którzy prawie cały czas
trzymają rączki w górze i najczęściej, jak już się dorwą do głosu,
to pieprzą niestworzone farmazony?

To jest właśnie warcholstwo w czystej postaci uprawiane przez grupkę
"nagrzanych świrów". Proszę sobie samemu i wyłącznie we własnym
gronie organizować towarzyskie spotkania!!!!


KAT

PS Która krowa głośno muczy, mało mleka daje!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:54, 15 Lut 2015    Temat postu:

NEO,
już potrzaskałaś sobie w klawiaturkę.
To wyjaśnij również, bo znowu piszesz BZDURY, jakie było moje stanowisko ws. statutu Stępnia.
Druga sprawa, to bezdyskusyjna twoja chamska wypowiedź w trakcie obrad.
Szkoda, że nie posłuchałaś, co twoim zachowaniu mieli do powiedzenia inni obecni.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:13, 15 Lut 2015    Temat postu:

moraich napisał:

Szkoda, że nie posłuchałaś, co twoim zachowaniu mieli do powiedzenia inni obecni.

moraich naprawdę spójrz w lustro.
Gadałaś przez 8 godzin non stop. Non stop. Jak myślisz ile komentarzy musiałaś wydobyć z ust zdumionych licznie obecnych na sali?
W swoich oczach na pewno wypadłaś wyśmienicie.
Ale w oczach innych?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2786
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:57, 15 Lut 2015    Temat postu:

"Wymundrzanie się"!


Czy przypadkiem najbardziej wykształcona z psior
nie ma głębokiego kompleksu na punkcie swego "entelektu"?


KAT

PS Która krowa głośno muczy, mało mleka daje!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2786
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:03, 15 Lut 2015    Temat postu:

Trio


Do kompletu, czyli do tria spółdzielczych prymusów brakowało jeszcze
tylko jednego rodzynka, czyli najlepszego z karników. Nikt by wtedy inny
już nie zabrał głosu!

Czy ktokolwiek zauważył w ostatnim czasie jakąś wypowiedź
wspomnianego tria prymusów w sprawie projektu Statutu na tym
konkretnie forum? Przyznam szczerze, że nie zauważyłem.
Tak więc nasi prymusi zwyczajnie olali tę kwestię. Ale może stworzyli
jakieś swoje, odrębne forum, gdzie z zapałem godnym neofitów dyskutują
bez przerwy "konstytucję naszej SM"? Szkoda tylko, że w najgłębszej
tajemnicy przed "spółdzielczymi masami"!


KAT

PS Kto ma we łbie czerwień, róż, z tego esbek nie wyjdzie już!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Młody
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:07, 15 Lut 2015    Temat postu:

kolejne zmarnowane "święto spółdzielczości". Dziwię się jeszcze zwykłym mieszkańcom sm że przychodzą na takie imprezy. widzieliście twarz pana z komisji skrutacyjnej który przed końcem musiał iść do domu... wyglądał jakby myślał "o co tu właściwie chodzi?. chyba zmarnowałem piękny słoneczny dzień na jakąś zbiorową paranoję".

14.02.2015 r. było takie małe walne. I następuje pewnego rodzaju chichot historii, że może Stępień miał rację, aby walczyć o walne kilku częściowe. Dzięki temu występujące w każdej z grup osobowości "psychopatyczne" udawało się spacyfikować. Teraz siadły razem i się wzajemnie nakręcały. Mało brakowało aby na sali zostały tylko one... stanowiłyby w 15 osób siłę reprezentujacą 4000 członków.... co prawda w lipcu 2012 Stępień zmienił zdanie, że walne jednoczęsciowe łatwiej jest "nadzorować" ale jemu to już nie pomogło...

powodzenia 21 marca. Po 10 godzinach na sali stracicie kworum przy 20 paragrafie Very Happy Kontynuacja zebrania w listopadzie??? ale to już po wyborach nowych przedstawicieli. czyli może i nowa komisja i nowy projekt????


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:31, 16 Lut 2015    Temat postu:

NEO napisał:
moraich napisał:

Szkoda, że nie posłuchałaś, co twoim zachowaniu mieli do powiedzenia inni obecni.

moraich naprawdę spójrz w lustro.
Gadałaś przez 8 godzin non stop. Non stop. Jak myślisz ile komentarzy musiałaś wydobyć z ust zdumionych licznie obecnych na sali?
W swoich oczach na pewno wypadłaś wyśmienicie.
Ale w oczach innych?


NEO, ty lepiej nie patrz w lustro, a odsłuchaj nagranie z obrad zebrania, w jak bezczelny sposób obrażałaś na ty i twoi ziomale z RN, a i jeszcze "zmobilizowani" pozostali członkowie, wierni, bo być może, co nie co obiecano im "uszczknąć" z długu.
Glosowali wiernie i tym samy dali wam przewagę, ale nie zawsze wiedzieli za czym. Bo za mało rozumku, i tyle.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NEO
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1769
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:22, 16 Lut 2015    Temat postu:

To żeś pojechała.
Teraz ci wszyscy, którzy przyszli i mieli inne zdanie od ciebie, naprawdę poczuli ulgę. Już bowiem wiedzą, że przedstawiony przez was świat nieustannej manipulacji, dramatycznego spisku jest zwykłym wymysłem chorej wyobraźni kilku naparzonych osób.
Myślę więc, że nie poczuli się obrażeni.

Młody, dzielone walne, jak pokazuje doświadczenie z innych spółdzielni, to świetne narzędzie dla nieuczciwego zarządu. Łatwo można manipulować grupami w zależności od rozwoju wydarzeń. Oczywiście jakaś grupka może przejąć swoją grupę, ale nawet nie będziesz o tym wiedział, a sami przedstawią to tak jak moraich przedstawia na temat sobotniego zebrania.

Tymczasem jednoczęściowe walne ma wady, ale i daje jednak możliwość współdecydowania w sposób jednolity. Szanse wpływania na przebieg mają zarówno członkowie jak i zarząd (uczciwy mniejsze).
Problem tkwi w regulaminie obrad oraz konsekwencji w jego stosowaniu.
Oraz w aktywnym uczestnictwie członków.
Regulamin grup członkowskich jest stosunkowy prosty i dlatego możliwy jest chaos, jaki był na ostatnim zebraniu. Szczególnie, gdy osoba prowadząca tak łatwo na to pozwala.
Gdy na walne będzie przychodzić spora grupa członków, to nie dopuści to do nadużyć ze strony wąskiej grupy, która próbuje zakrzyczeć resztę demagogicznymi haslami. Ludzie mają własny rozum.
Ale tu uwaga - reaguj. Większość ewidentnie nie dawała ponieść się w sobotę demagogii, ale nie dawała głośno temu wyrazu. To dawało poczucie przyzwolenia na anarchię. I dlatego z taką łatwością moraich pozwala sobie na nazywanie tych, co myślą inaczej niż ona "zmobilizowanymi" członkami. To sugeruje, ze można było albo mieć takie zdanie jak ona, albo być "zmobilizowanym". Bardzo uproszczone, albo wręcz prostackie myślenie.
I jakże przypomina:
Kto głosuje NIE - pomaga niemcom przeciw Polsce! (z czerwca 1946)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2786
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:32, 16 Lut 2015    Temat postu:

Co za skandal!...


Toż to dopiero skandal, że ci akurat, którzy przetrwali wielogodzinny
bezsensowny bełkot moraich, mieli czelność nie zgodzić się z jedynie
słusznymi "wywodami" najbardziej wykształconej z psior!KAT

PS We łbie ci się już moraich całkiem "pojebałoś"!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Młody
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:09, 16 Lut 2015    Temat postu:

Z tego co pamiętam to wszystkie ostatnie zebrania miały ten sam przebieg. 2-5 osób nadaje jak zdarte płyty. Odpowiedzi nie są ważne. Pozostali ludzie, częstokroć już doświadczeni w zebraniach, inteligentni, siedzą jak mumie i nie reagują. tak wyglądało zebranie 14.02.2015. Tak wyglądało zp październik 2014, czerwiec 2014, wrzesień 2013... i pewnie coś się jeszcze znajdzie.... Tym razem nie było co liczyć na to, że regulaminowe 5 minut na wypowiedź będzie przestrzegane, ale wcześniej mimo że przewodniczył kto inny też nie było przestrzegane. Ludzie którzy pokonali sztuczki stępnia, jamroza, dobrodzieji i karpacziów nie potrafią pokonać sierra-leone itp....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moraich
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:18, 16 Lut 2015    Temat postu:

KAT napisał:
Co za skandal!...


Toż to dopiero skandal, że ci akurat, którzy przetrwali wielogodzinny
bezsensowny bełkot moraich, mieli czelność nie zgodzić się z jedynie
słusznymi "wywodami" najbardziej wykształconej z psior!KAT

PS We łbie ci się już moraich całkiem "pojebałoś"!


A tobie "popier....łoś", oj bardzo, ale to bardzo, palancie lub palantko.
Jeszcze raz gratulacje dla twoich wyborców!
Przypomnij sobie, jak w takich sprawach postępował Stępień lub jego"wataszka" Jamroz.
Robisz dokładnie to samo, też sam poziom bełkotu i magla.
Oni też nas nie słuchali i nam ubliżali.
Wraca STARE, to zdanie wszystkich tych, którzy wcześniej z zebrania wyszli.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAT
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 2786
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:00, 16 Lut 2015    Temat postu:

Wraca stare...


Czyli grupa "nagrzanych świrów", która się wzajemnie podgrzewała,
prześcigając się przy tym w "krasomówczych" absurdach. I to według
najbardziej wykształconej z psior miałoby zasługiwać na bezkrytyczny
i ciągły aplauz zgromadzonych na Zebraniu Spółdzielców. Tylko ktoś
o "psychopatycznej" osobowości może czegoś takiego oczekiwać.
Dlatego się moraich więcej niż we łbie "pojebałoś"!


KAT

PS Radzę odsłuchać swoje własne wypowiedzi,
gdyż na poklask to może moraich liczyć wyłącznie od podobnych sobie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Spóldzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze" Strona Główna -> Sprawy aktualne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin